Skan-Pol O firmie Galeria E-mail Kontakt
Oferta Szafy
Meble kuchenne
Kuchnie klasyczne
Kuchnie angielskie
Nowoczesne kuchnie
Meble łazienkowe
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wykonamy każdy mebel do Państwa mieszkania, domu oraz firmy.
Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.
Zaufaj naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi.

PRZYJEDZIEMY, WYCENIMY!
Zadzwoń do projektanta:

605 356 490

Skan-Pol
Bogusław Kanclerski

Wyczółki 94
02-820 Warszawa
woj. mazowieckie

Projektant:        605-356-490
Firma:               (22) 641-81-34

poczta@meblekuchenne.waw.pl

NIP: 123-026-55-76

Szafy na wymiar - trendy na przełom roku 2020/2021

Poszukując mebli, zawsze warto kierować się swoim gustem, bo ślepe podążanie za modą może sprawić, że po dość krótkim czasie od zakupu, nie będziemy w pełni zadowoleni ze swojego wyboru. Trendy dobrze jest traktować jako źródło inspiracji i wsparcie w poszukiwaniu własnego stylu. Dotyczy to również szaf na wymiar. Co będzie modne w nadchodzącym czasie?

Modne szafy na wymiar - jakie rozwiązania będą cieszyć się popularnością na przełomie 2020/21 roku?

Trendy dotyczące branży meblarskiej, chociaż nie zmieniają się tak szybko, jak np. w branży modowej, nadal mają na tyle dynamiczny charakter, że ich obserwowanie daje sporo satysfakcji. Na przełomie 2020/2021 będzie modne/nadal pozostanie modne:

  • traktowanie szaf jako ważnego elementu aranżacji

Jeszcze jakiś czas temu taki mebel spełniał przede wszystkim funkcję użytkową i nie traktowało się go jako ozdoby pomieszczenia. Obecnie coraz częściej, zwłaszcza w branży szaf realizowanych na zamówienie, można spotkać się z oryginalnym wykonaniem, niepozbawionym intrygujących zdobień. Nawet bardziej zachowawcze, minimalistyczne meble, odznaczają się precyzyjnym wykonaniem i wzbogacone są chociaż w delikatny detal, dzięki któremu szafa koresponduje z resztą otoczenia. Czasy, kiedy ten mebel kojarzył się z wielką, pozbawioną stylu bryłą, bezpowrotnie minęły.

  • przesuwane drzwi

Popularność przesuwanych drzwi wynika z kilku kwestii. Po pierwsze, aby ją otworzyć, nie trzeba wkładać w proces prawie żadne siły, wystarczy lekko przesunąć drzwi. Najważniejsza jest jednak druga sprawa, a więc oszczędność miejsca. Niewielkie mieszkania to coś, co Polacy najchętniej kupują lub wynajmują. W takiej przestrzeni często nie ma miejsca na to, aby drzwi otwierały się skrzydłowo. W przyszłym roku takie rozwiązania dalej będą wybierane najczęściej.

  • fronty z kolorowego szkła z dowolnym grawerem, grafiką, lub stworzone z tkaniny obiciowej

Dobrze pamiętamy czasy, gdy fronty szafy były albo wykonane z meblowej płyty, albo pokryte lustrem. W najmodniejszych modelach coraz bardziej zaznacza się odejście od tych tradycyjnych form, na rzecz eleganckich, gładkich, minimalistycznych nawierzchni oraz... nietypowych grafik. Ten trend będzie można zaobserwować również w najbliższym czasie.

Modne rozwiązania w dziedzinie szaf na wymiar zmieniają się, ale popularność tworzenia mebli o określonych parametrach, doskonale dopasowanych do potrzeb domowników nie mija. To właściwie jedyny sposób na to, żeby wykreować dokładnie taką przestrzeń do przechowywania, jakiej oczekujemy. Świadomość, że nie musimy iść na kompromis w kwestii ilości schowków, rozmiarów, ilości półek czy wewnętrznych szuflad, daje ogromny komfort. Chociaż meble wykonywane na wymiar są droższe, niż gotowe opcje, wiele osób nie potrafi wyobrazić innego rozwiązania, zwłaszcza że jest to mebel, który często jest obecny w naszych mieszkaniach przez całe pokolenia.

ul. Wyczółki 94, 02-820 Warszawa, (22) 641-81-34