Skan-Pol O firmie Galeria E-mail Kontakt
Oferta Szafy
Meble kuchenne
Kuchnie klasyczne
Kuchnie angielskie
Nowoczesne kuchnie
Meble łazienkowe
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wykonamy każdy mebel do Państwa mieszkania, domu oraz firmy.
Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.
Zaufaj naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi.

PRZYJEDZIEMY, WYCENIMY!
Zadzwoń do projektanta:

605 356 490

Skan-Pol
Bogusław Kanclerski

Wyczółki 94
02-820 Warszawa
woj. mazowieckie

Projektant:        605-356-490
Firma:               (22) 641-81-34

poczta@meblekuchenne.waw.pl

NIP: 123-026-55-76

Kuchnie angielskie

Kuchnie w stylu angielskim prezentują się bardzo klasycznie i posiadają charakterystyczne elementy dekoracyjne, przywodzące na myśl stylowe wnętrza domów londyńskiej prowincji. Takie wnętrze doskonale wpisuje się w polskie wymagania jest ciepło, przytulnie i jasno. Czym jeszcze wyróżniają się kuchnie angielskie i na co zwrócić uwagę przy ich projektowaniu?

Jasne, że z Anglii!

W typowo angielskim wystroju kuchni dominują jasne, pastelowe kolory: biel w różnych odcieniach, ecru, wanilia, kość słoniowa itp. głównie jeżeli chodzi o meble, choć nie zawsze. Angielskie umeblowanie jest klasyczne. Szafki posiadają ozdobne gzymsy i listewki, dekoracyjne (często mosiężne) gałki i uchwyty. W takiej kuchni nie brakuje zakamarków szuflad, szufladek, półeczek, schowków, przegródek, wieszaków. Tutaj każdy drobiazg musi mieć swoje miejsce. W kuchni w stylu angielskim można pokusić się o dekoracyjną zabudowę okapu, przypominającą nieco klasyczny kominek. W takiej stylistyce doskonale odnajdzie się wolnostojące wyspa zarówno jako blat roboczy, jak i stół do serwowania posiłków.

Kwiaty i krata

Nie ma chyba motywów bardziej kojarzących się z angielskim wystrojem niż kwiaty i kratka. To klasyk, który nie wychodzi z mody. Aby nadać kuchni angielskiego sznytu, warto powiesić kraciastą lub kwiecistą zasłonkę czy zazdrostkę i dodać obrusy, ręczniki oraz inne tekstylia o podobnym motywie. Jako dekoracje sprawdzą się porcelanowe elementy zastawy, koniecznie z motywem roślinnym. Gliniane doniczki z ziołami i drewniane dodatki nadadzą całości sielskiego, nieco rustykalnego charakteru.

Motywy kolonialne

Chcąc urozmaicić styl angielski, można włączyć do niego elementy charakterystyczne dla stylu kolonialnego, jak np. egzotyczne gatunki drewna o ciemnym, wyrazistym kolorze czy elementy imitujące kość słoniową lub masę perłową. W kuchniach kolonialnych wyraziste kolory są kontrastującym tłem dla jasnych, pastelowych mebli.

Dla kogo?

Wybór kuchni w stylu angielskim rekomendujemy osobom przywiązanym do tradycji, lecz poszukującym czegoś odmiennego od powszechnie znanych standardów. Taka kuchnia doskonale wpisze się w projekty mieszkań utrzymanych w stylu rustykalnym, klasycznym, ale i industrialnym. Do tych ostatnich wniesie nieco atmosfery ciepła i przytulności. Kuchnie angielskie są także godną uwagi alternatywą dla popularnego ostatnimi czasy stylu skandynawskiego.

Kuchnie angielskie poczenie tradycji z nowoczesnoci

Kuchnie w stylu angielskim, cho zakorzenione w tradycji, potrafi niesamowicie czy si z nowoczesnymi rozwizaniami. Wspczesne projekty kuchni angielskich czsto cz klasyczne elementy z nowoczesnymi urzdzeniami i technologiami, co sprawia, e s one nie tylko pikne, ale take funkcjonalne.

Materiay najwyszej jakoci

Kluczem do osignicia autentycznego wygldu kuchni angielskiej jest wybr materiaw najwyszej jakoci. Drewno, gwny materia uywany w tradycyjnych kuchniach angielskich, jest czsto rcznie wykoczane, co dodaje wntrzu charakteru. Kamienne blaty, marmurowe zlewozmywaki czy tradycyjne kafelki to tylko niektre z elementw, ktre mona znale w kuchni w stylu angielskim.

Owietlenie w kuchni angielskiej

Owietlenie odgrywa kluczow rol w tworzeniu atmosfery w kuchni angielskiej. Klasyczne lampy wiszce, yrandole czy lampy stoowe z abaurami dodaj wntrzu ciepa i przytulnoci. Wspczesne kuchnie angielskie czsto cz tradycyjne owietlenie z nowoczesnymi rozwizaniami, takimi jak ledowe listwy podszafkowe, ktre podkrelaj detale i dodaj funkcjonalnoci.

Detale, ktre robi rnic

W kuchniach angielskich szczegln uwag przykada si do detali. Ozdobne nki mebli, rzebione elementy, tradycyjne klamki czy kute zawiasy to wszystko dodaje wntrzu charakteru. Warto rwnie zwrci uwag na tradycyjne angielskie tapety, ktre mog sta si wspaniaym tem dla mebli kuchennych.

Nowoczesno w tradycyjnej oprawie

Cho kuchnie angielskie kojarz si z tradycj, wspczesne projekty czsto wzbogacane s o nowoczesne urzdzenia. Wbudowane piekarniki, pyty indukcyjne czy nowoczesne lodwki mog by doskonale wkomponowane w tradycyjne meble, tworzc harmonijne poczenie starego z nowym.
Podsumowujc, kuchnie w stylu angielskim to poczenie tradycji z nowoczesnoci. S one idealnym wyborem dla tych, ktrzy ceni sobie klasyczny design, ale jednoczenie chc korzysta z nowoczesnych rozwiza. Dziki dbaoci o detale i wysokiej jakoci materiaw, kuchnie te s nie tylko pikne, ale take funkcjonalne i trwae.

ul. Wyczółki 94, 02-820 Warszawa, (22) 641-81-34