Skan-Pol O firmie Galeria E-mail Kontakt
Oferta Szafy
Meble kuchenne
Kuchnie klasyczne
Kuchnie angielskie
Nowoczesne kuchnie
Meble łazienkowe
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wykonamy każdy mebel do Państwa mieszkania, domu oraz firmy.
Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.
Zaufaj naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi.

PRZYJEDZIEMY, WYCENIMY!
Zadzwoń do projektanta:

605 356 490

Skan-Pol
Bogusław Kanclerski

Wyczółki 94
02-820 Warszawa
woj. mazowieckie

Projektant:        605-356-490
Firma:               (22) 641-81-34

poczta@meblekuchenne.waw.pl

NIP: 123-026-55-76

Kuchnie angielskie

Kuchnie w stylu angielskim prezentują się bardzo klasycznie i posiadają charakterystyczne elementy dekoracyjne, przywodzące na myśl stylowe wnętrza domów londyńskiej prowincji. Takie wnętrze doskonale wpisuje się w polskie wymagania jest ciepło, przytulnie i jasno. Czym jeszcze wyróżniają się kuchnie angielskie i na co zwrócić uwagę przy ich projektowaniu?

Jasne, że z Anglii!

W typowo angielskim wystroju kuchni dominują jasne, pastelowe kolory: biel w różnych odcieniach, ecru, wanilia, kość słoniowa itp. głównie jeżeli chodzi o meble, choć nie zawsze. Angielskie umeblowanie jest klasyczne. Szafki posiadają ozdobne gzymsy i listewki, dekoracyjne (często mosiężne) gałki i uchwyty. W takiej kuchni nie brakuje zakamarków szuflad, szufladek, półeczek, schowków, przegródek, wieszaków. Tutaj każdy drobiazg musi mieć swoje miejsce. W kuchni w stylu angielskim można pokusić się o dekoracyjną zabudowę okapu, przypominającą nieco klasyczny kominek. W takiej stylistyce doskonale odnajdzie się wolnostojące wyspa zarówno jako blat roboczy, jak i stół do serwowania posiłków.

Kwiaty i krata

Nie ma chyba motywów bardziej kojarzących się z angielskim wystrojem niż kwiaty i kratka. To klasyk, który nie wychodzi z mody. Aby nadać kuchni angielskiego sznytu, warto powiesić kraciastą lub kwiecistą zasłonkę czy zazdrostkę i dodać obrusy, ręczniki oraz inne tekstylia o podobnym motywie. Jako dekoracje sprawdzą się porcelanowe elementy zastawy, koniecznie z motywem roślinnym. Gliniane doniczki z ziołami i drewniane dodatki nadadzą całości sielskiego, nieco rustykalnego charakteru.

Motywy kolonialne

Chcąc urozmaicić styl angielski, można włączyć do niego elementy charakterystyczne dla stylu kolonialnego, jak np. egzotyczne gatunki drewna o ciemnym, wyrazistym kolorze czy elementy imitujące kość słoniową lub masę perłową. W kuchniach kolonialnych wyraziste kolory są kontrastującym tłem dla jasnych, pastelowych mebli.

Dla kogo?

Wybór kuchni w stylu angielskim rekomendujemy osobom przywiązanym do tradycji, lecz poszukującym czegoś odmiennego od powszechnie znanych standardów. Taka kuchnia doskonale wpisze się w projekty mieszkań utrzymanych w stylu rustykalnym, klasycznym, ale i industrialnym. Do tych ostatnich wniesie nieco atmosfery ciepła i przytulności. Kuchnie angielskie są także godną uwagi alternatywą dla popularnego ostatnimi czasy stylu skandynawskiego.

ul. Wyczółki 94, 02-820 Warszawa, (22) 641-81-34