Skan-Pol O firmie Galeria E-mail Kontakt
Oferta Szafy
Meble kuchenne
Kuchnie klasyczne
Kuchnie angielskie
Nowoczesne kuchnie
Meble łazienkowe
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wykonamy każdy mebel do Państwa mieszkania, domu oraz firmy.
Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.
Zaufaj naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi.

PRZYJEDZIEMY, WYCENIMY!
Zadzwoń do projektanta:

605 356 490

Skan-Pol
Bogusław Kanclerski

Wyczółki 94
02-820 Warszawa
woj. mazowieckie

Projektant:        605-356-490
Firma:               (22) 641-81-34

poczta@meblekuchenne.waw.pl

NIP: 123-026-55-76

Nowoczesne kuchnie

Prostota, elegancja i funkcjonalność tak w skrócie można opisać kuchnie w stylu nowoczesnym. Dominują tutaj gładkie, lśniące fronty, w najróżniejszych kolorach. Wokół panować ma idealny, niemal higieniczny porządek. Na blatach nie znajduje się nic, co nie jest niezbędne. Czym jeszcze wyróżnia się nowoczesny styl w kuchni i kiedy warto go zastosować?

Połysk i kolor

Styl nowoczesny daje pełną swobodę, jeżeli chodzi o kolorystykę wyposażenia. Możemy wybierać spośród najróżniejszych, często intensywnych kolorów, takich jak czerwień, zieleń, błękit, żółć, biel i czerń oraz wiele innych. Nowoczesność nie rezygnuje całkowicie z drewnianych elementów. Użytkownicy mogą wybierać spośród frontów inspirowanych kolorystyką i usłojeniem drewna. Bardzo popularny jest w tym przypadku ciemny kolor wenge, dobrze pasujący do barwnych i lśniących frontów. Nowoczesne szafki często posiadają system otwierania push to open (bez uchwytów). Jeżeli są otwierane tradycyjnie, uchwyty najczęściej przybierają prostą, geometryczną formę i wykonane są ze stali chromowanej.

Na topie granit

Do nowoczesnych mebli doskonale pasują wytrzymałe, granitowe blaty i zlewozmywaki. Kuchnia nowoczesna ma być funkcjonalna i prezentować się nieskazitelnie. Tu nie ma miejsca na zarysowania, zadrapania czy trwałe zabrudzenia. Granit sprawdza się więc doskonale. Ważnym elementem jest dobór efektownej baterii do zlewozmywaka. Im bardziej praktyczna, tym lepiej. Powinna być wysoka, najlepiej z wygodnie wyciąganą wylewką i wyposażona w perlator zmniejszający zużycie wody.

Kuchnia otwarta na salon

Nowoczesny styl doskonale wpisują się w wymogi aneksów kuchennych. Taka kuchnia ma być jak najmniej problemowa w utrzymaniu i jak najmniej angażująca wizualnie dla osób przebywających w salonie. Dlatego preferowane są sprzęty AGD w zabudowie, utrzymanie pustych blatów i minimalizm dekoracyjny. Wydajny okap kuchenny powinien sprawnie eliminować zapachy powstające podczas gotowania. O zachowaniu porządku w tej sytuacji przypominać nie trzeba.

Ergonomia użytkowania

W kuchniach nowoczesnych standardem są ergonomiczne rozwiązania. Tutaj każdy centymetr wolnej przestrzeni powinien być wykorzystany. Można więc skorzystać z wyposażenia szafek w postaci wysuwanych półek na garnki i patelnie, koszy cargo, głębokich i pojemnych szuflad, praktycznych organizerów i wielu innych. Dzięki solidnym prowadnicom i systemom cichego domykania rozwiązania te są niezwykle wygodne w obsłudze. W kuchniach nowoczesnych można zastosować też inne udogodnienia, jak choćby elektryczne gniazdko nablatowe z mechanizmem chowania go w blacie, gdy nie jest potrzebne.

Dla kogo?

Sam charakter kuchni nowoczesnej, jak również wymogi, które stawia ona przed użytkownikiem wskazują, że jest to rozwiązanie odpowiednie raczej dla zapracowanych osób, niespędzających na gotowaniu zbyt wiele czasu. To kuchnia, w której bywa się krótko i w konkretnym celu. Otwarta na salon musi towarzyszyć mu w niezobowiązujący sposób. Zawsze czysta, przestronna, a przede wszystkim ergonomiczna. Oto kuchnia przyszłości.

ul. Wyczółki 94, 02-820 Warszawa, (22) 641-81-34